5 sposobów dzięki którym startupy znajdują idealnych influencerów

Artur Kurasiński
4 kwietnia 2017
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Szukasz influencera idealnego? Prawdopodobnie już teraz zdajesz sobie sprawę z faktu, że ta współpraca będzie kluczowa dla Twojego biznesu. Jak zatem znaleźć tę właściwą osobę? Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz dotrzeć do jednostek, które przyciągną uwagę do Twojego przekazu i Twojej marki.

1. Tradycyjny research

Gdzie? W internecie. Może to brzmieć nieco szkolnie albo jawić się jako żmudne zajęcie, jednak wiedz, że to jedna z najbardziej efektywnych metod pozyskiwania wpływowych osób w obrębie branży czy też Twojej niszy. Kogo szukać? Przede wszystkim kontaktuj się z dziennikarzami, pisarzami, blogerami lub innymi mediami. Postaraj się także dowiedzieć, kim jest Twoja konkurencja. Zorientuj się kto o niej mówi, a także gdzie i w jakim kontekście padają wzmianki na jej temat. Niezwykle przydatnym narzędziem będzie z pewnością Google Alersts. Dzięki prostemu systemowi ustawiania alertów, szybko dowiadujesz się, o tym, że ktoś w sieci właśnie wspomniał o Twojej marce.

2. Narzędzia online

Dzięki nim łatwo połączysz się z personami, które mogą mieć związek z Twoim biznesem. W prosty sposób znajdziesz także ludzi o tych samych zainteresowaniach albo takich, którzy wzięli udział w dyskusji na podobny temat gdzieś w sieci. Do tego celu możesz wykorzystać takie narzędzia, jak SocialBro, FollowerWonk, Twellow.

3. Keywords

To, na co powinieneś zwrócić uwagę w czasie poszukiwań, to kluczowe tematy będące w obrębie zainteresowań Twojego biznesu oraz częstotliwość ich występowania. BrandWatch to narzędzie, które służy do monitorowania stron internetowych, blogów i kanałów social media. Jego główne zadanie to poszukiwanie wzmianek o danej firmie, marce bądź też o samym produkcie. Pamiętaj jednak, aby używane przez Ciebie słowa kluczowe, nie miały zbyt szerokiego zakresu znaczeniowego. Im węższy zakres, tym lepsze wyniki.

4. Mierzenie wpływu

Jak dowiedzieć się kto ma wpływ w danej niszy albo na innym większym obszarze? Dzięki narzędziu Kred wyszukasz odpowiednich influencerów na podstawie ich aktywności na Twitterze. PeerIndex zaś świetnie sprawdza się nie tylko w wyszukiwaniu influencerów, lecz także analizuje liczbę fanów oraz samo dopasowanie do tematu.

5. Kręgi oraz listy

Czyli tak naprawdę porządkowanie. Niekiedy ta praca może już być zrobiona za Ciebie. Jak to się dzieje? Otóż niektóre kanały Social Media umożliwiają tworzenie czegoś takiego, jak listy. Tak jest chociażby z Twitterem, który sprzyja grupowaniu obserwowanych w takiej właśnie formie. Dotarcie do odpowiednich list umożliwia Listorious. To prosta w obsłudze wyszukiwarka kont twitterowych, która daje również wgląd w obserwowane przez nie profile.

Czy warto wkładać czas i wysiłek w poszukiwanie wpływowych partnerów? Z pewnością tak. Dobry plan i analiza, a także właściwe użycie narzędzi może przyczynić się do zwiększenia świadomości i popularności Twojej marki. W każdym razie cel nadrzędny to pozyskanie zaufanego influencera, którego oddziaływanie może okazać się nieocenione dla Twojego biznesu.

***

Autor: Michał Piątkowski – copywriter, freelancer, tłumacz. Specjalizuje się w pisaniu postów na blogi, artykułów sprzedażowych, posiada kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu krótkich tekstów banerowych. Absolwent Filologii Bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim. Entuzjasta języka litewskiego oraz kultury krajów bałtyckich. W wolnym czasie czyta, pisze, chodzi na długie spacery i bardzo uważnie rozgląda się dookoła.
Więcej o Michale znajdziesz tutaj

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon