Gry i Granie

5 powodów, dla których gry zdominowały Instagram

Od jakiegoś czasu obserwujemy dynamiczny rozwój reklam na Instagramie. Dostępne z poziomu platformy gry oraz aplikacje cieszą się coraz większą popularnością. W porównaniu z innymi branża gier bardzo szybko odnalazła się w stosunkowo nowym medium.

Użytkownicy, którzy pobrali aplikację z Instagrama, korzystali z niej o 70% dłużej bezpośrednio po instalacji w porównaniu z tymi, którzy pobrali apkę z innych miejsc. Również poziom wykorzystania sesji dla aplikacji pobranych przez Instagram okazuje się być o 15% wyższy w stosunku do odpowiedników pobranych gdzie indziej.

Tak więc śmiało możemy określić społecznościówkę jako główny kanał reklamowy dla wydawców aplikacji, ze szczególnym uwzględnieniem twórców gier mobilnych opartych o zaangażowanie użytkowników.

Oto kilka powodów, dla których branża gier tak dobrze koresponduje z reklamami serwisu Instagram.

Wczesna ekspansja

Branża gier stosunkowo szybko zdała sobie sprawę z potęgi nowego narzędzia. Umiejętnie wykorzystując nadmiar zasobów reklamowych idących w parze z niskimi cenami emisji reklam, w krótkim czasie ta oto gałąź rozpowszechniła się na platformie. Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu ponad jedna czwarta wszystkich reklam emitowanych na Instagramie należała właśnie do twórców gier.

Łatwe pobieranie na urządzenia przenośne

Biorąc pod uwagę stuprocentową mobilność Instagrama, trudno sobie wyobrazić inny rozwój wydarzeń. Mechanizm „stukania” w reklamy, nawigacja do App Store lub Google Play czy właściwy proces instalacji gry działają bez zarzutu.

Walor wizualny

Instagram to medium wizualne. Doskonale wiedzą o tym producenci gier. Stąd też ich starania, aby dopasować swoje kampanie reklamowe do profilu platformy. Dostosowanie reklam do odbiorców, wykorzystanie pomysłowej grafiki wysokiej jakości przyniosło świetne efekty w postaci wzrostu zaangażowania oraz obiecujących wskaźników CTR.

Zaangażowanie użytkowników

Skoro o zaangażowaniu już mowa, powinniśmy zwrócić uwagę na ponadprzeciętną aktywność użytkowników serwisu Instagram. Ich skłonność do udostępniania, lajkowania czy komentowania treści komercyjnych jest znacznie większa niż na Facebooku. Instagram to miejsce, w którym odbiorcy zdecydowanie częściej poszukują informacji o danej marce lub produkcie.

Mechanizm targetowania

Świetnie znany z Facebooka system nakierowywania reklam na konkretne grupy odbiorców na dobre zagościł również na Instagramie. Dzięki potężnemu narzędziu o nazwie Audience Targeting można w szybki sposób uzyskać informacje o zachowaniach użytkowników w sieci, a następnie dotrzeć z właściwą reklamą do precyzyjnie określonej grupy odbiorców.

Instagram ads uchodzi za stosunkowo nowe zjawisko w świecie social mediów, stąd też łatwiejsza dostępność platformy i niższa cena emisji reklam. Można powiedzieć, że twórcy gier i aplikacji doskonale wyczuli sytuację. Dzięki temu z resztą mogli przez dłuższy czas cieszyć się przestrzenią reklamową, w której działania konkurencji okazały się dosyć znikome. Niemniej jednak w niezbyt odległym czasie spodziewajmy się coraz większego zagęszczenia reklamodawców i coraz odważniejszych działań konkurencji.

Autor: Michał Piątkowski

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę