7 faktów na temat Snapchata, które powinien znać każdy przedsiębiorca

Artur Kurasiński
23 kwietnia 2018
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Podobno połowa firm na świecie nie istnieje w mediach społecznościowych. Nie ma ich ani na Facebooku, ani na Twitterze, o takich miejscach jak LinkedIn, Pinterest czy YouTube nie wspominając. Czy zarówno przedsiębiorcy, którzy o social mediach zapomnieli, jak również ci, którzy brylują w społecznościówkach, powinni rozważyć korzystanie ze Snapchata?

Mimo dość sporej popularności, Snapchat nadal pomijany jest przez wielu przedsiębiorców. Wynika to z dosyć nietypowej specyfiki działania medium, a także z jego niezrozumienia. Kwintesencją funkcjonowania tej efemerycznej aplikacji są znikające po upływie doby wiadomości zwane snapami. To, co jednak szczególnie wyróżnia Snapchata i co powinno zainteresować przedsiębiorców, to bardzo młoda grupa użytkowników.

A więc jeśli chcesz dotrzeć z Twoją ofertą do ludzi młodych, Snapchat okaże się niezwykle skutecznym narzędziem. Potrzebujesz dodatkowych argumentów, żeby się do niego przekonać? Oto i one!

1. Do 25. roku życia

Tak, to prawda. Prawie 70% użytkowników Snapchata to osoby w wieku 18-24 lata. Jednak i ci po 25. roku życia także stanowią silną grupę, która z miesiąca na miesiąc się powiększa. Niektóre źródła donoszą, że już nawet 50% użytkowników Snapchata ma ponad 25 lat.

2. Przewaga treści wizualnych

Snapchat to dosłownie skarbnica zabawnych, atrakcyjnych i powabnych dla oka wizualizacji. To one stanowią siłę napędową tego medium. W każdym razie użytkownicy uwielbiają treści wizualne, których Snapchat im nie szczędzi.

3. Snapchat bawi

Skoro już o zabawnych treściach mowa, to właśnie one przyciągają użytkowników, a średni czas poświęcany tworzeniu, wysyłaniu i przeglądaniu snapów wynosi od 25 do 30 minut dziennie.

4. Snapchat angażuje

Zapytasz pewnie, jak Twój biznes może wykorzystać możliwości Snapchata? Przede wszystkim zaproponuj atrakcyjny wizualnie content, który zaprezentuje działanie Twojego produktu, jak również w ujmujący i kreatywny sposób podpowie, jak z niego korzystać. Przygotuj konkurs albo zwyczajnie poinformuj o promocji lub wyprzedaży.

5. Marki coraz chętniej wykorzystują snapy

Wprawdzie na dzień dzisiejszy zaledwie 5% marek wykazuje aktywność na Snapchacie, jednak obserwuje się coraz bardziej dynamiczny wzrost zainteresowania marek tą platformą. Dlaczego? Twórcy aplikacji dodają coraz nowsze funkcje w celu zwabienia reklamodawców. Wideo czy sponsorowane geofiltry to tylko niektóre ukłony w stronę marketingowców.

6. Nie dla wszystkich

Na dzień dzisiejszy Snapchat to domena najmłodszych generacji. Jeśli Twój produkt bądź usługa nie są do nich adresowane, wybierz inny kanał społecznościowy.

7. Snapchat przed Twitterem i Instagramem

Chodzi o bardzo dynamiczny wzrost narzędzia, które każdego dnia gromadzi wokół siebie ponad 150 milionów użytkowników. To o co najmniej 10 milionów więcej niż w przypadku Twittera. Prognozuje się, że za 4 lata Snapchat posiądzie dwa razy więcej użytkowników. To dużo. Zbyt dużo, by zignorować to medium w swojej strategii marketingowej.

300 milionów użytkowników tworzy dziennie około 400 milionów snap stories. Możemy więc zaryzykować stwierdzenie, że mamy do czynienia z bardzo zaangażowaną grupą w obrębie jednego kanału społecznościowego. Jeżeli zatem myślisz o dotarciu ze swoim produktem lub usługą do młodych, Snapchat jest tą platformą, na której powinna zaistnieć Twoja oferta.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon