Grzegorz Borowski (infoShare) – wysoka jakość merytoryki i networkingu to nasz znak rozpoznawczy

Artur Kurasiński
7 kwietnia 2018
Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

InfoShare rozrasta się dynamicznie i jako mieszkaniec Warszawy patrzę z zazdrością na skalę wydarzenia. Co roku staracie się zaskoczyć uczestników – co planujecie na 22-23 maja?

Grzegorz Borowski (współtwórca i Dyrektor Zarządzający) Dzięki za te słowa :-) Robimy, co możemy … A konkretnie, rozwijamy się konsekwentnie, ale jest to raczej ewolucja, nie rewolucja. Od lat, niezmiennie, staramy się dowieźć jak najwięcej wartości uczestnikom oraz partnerom infoShare, budując ją poprzez wysoką jakość merytoryki, networkingu oraz produkcji wydarzenia. A z drugiej strony, co roku zbieramy feedback od naszych uczestników, dokładamy do tego nasze wewnętrzne spostrzeżenia i analizę wielu danych i na tej podstawie dokonujemy zmian w formacie.

W tym roku zdecydowaliśmy między innymi o wzbogaceniu ścieżki technicznej. W agendzie są już więc trzy sceny z tego obszaru: Tech Stage, Tech Plus I oraz Tech Plus II. Tematyka, którą poruszą prelegenci, to m.in.: blockchain, sztuczna inteligencja, cybersecurity czy technologie cloudowe. Do współpracy zaprosiliśmy światowej klasy specjalistów. Swoje wystąpienia zaplanowali m.in. Paul Bakaus (Google), Nick Caldwell (Reddit), Scott Helme (Report-URI), Piotr Konieczny (Niebezpiecznik), Zoe Rose (Baringa Partners), Zbigniew Wojna (Tensorflight) czy Filip Wolski (Open AI).

InfoShare to oczywiście także spora dawka wiedzy z zakresu marketingu. W tym roku nasi prelegenci opowiedzą o bieżących trendach i prognozach w zakresie marketing automation, social media i content marketingu. Na Marketing Stage wystąpią m.in. charyzmatyczny Chris Kubby, influencer okrzyknięty przez Forbesa numerem jeden spośród business guru na Snapchacie. Będzie również Brian Fanzo, świetny mówca, znawca social media i pokolenia Millenialsów. Fanzo występował na największych konferencjach, takich jak: SXSW, Social Media Marketing World, CES i Mobile World Congress.

Do tego grona dołącza również Eric Siu, CEO agencji marketingowej Single Grain z Doliny Krzemowej i pracujący dla Ubera czy Amazona. Marketing Stage to także duże polskie nazwiska, które wszyscy znamy. Ze swoją prelekcją wystąpią Ewa Wysocka, Rahim Blak, Jakub Cyran i uwielbiani przez wszystkich Janina Bąk z Kamilem Koziełem.

Inspire Stage to w tym roku wystąpienia na temat sztucznej inteligencji, fintechu, medtechu, automotive czy IoT od takich osobowości, jak Seth Bannon (Fifty Years), Tim Jackson (Walking.vc), Zoe Adamovicz (Neufund), Thomas Thurston (Growth), Pocket Sun (SoGal Ventures) czy Bobby Umar (Raeallan).

InfoShare to także pewne historie – 3 lata temu Michał Szafrański bardzo inspirująco opowiadał o „Zaufaniu jako walucie przyszłości„, a w tym roku skonkluduje to promując swoją najnowszą książkę o tym właśnie tytule!

Last but not least, infoShare to także startupy. W tym roku na nasz Startup Contest zgłosiły się 493 firmy z ponad 30 krajów. 80% zgłoszeń pochodziło z zagranicy – jesteśmy z tego bardzo dumni. Poziom zgłoszeń był bardzo wysoki. 20-stka najlepszych zaprezentuje się na Startup Stage, a wielu innych będzie obecna na Startup Expo. Dodatkowo, na Startup Stage poruszymy tematy z zakresu growth hackingu, finansowania startupów i rynku funduszy venture capital, zarządzania oraz budowania wizerunku.

Ale jak zawsze, infoShare to nie tylko prelekcje i wartość merytoryczna, ale również side eventy, czyli okazja do zabawy i networkingu. W tym roku planujemy m.in. before party, wspólne bieganie po plaży, koncert Organka podczas Great Networking Party i na zakończenie infoShare on the Boat, czyli pięciogodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej.

Czy infoShare jest już na tyle rozpoznawalną marką, że dzwoniąc do prelegentów z zagranicy słyszycie “a tak, znam i z przyjemnością wystąpię?”

Faktycznie, infoShare staje się coraz bardziej rozpoznawalnym wydarzeniem i dzięki temu z coraz większą łatwością docieramy do prelegentów. Przy czym wciąż największym wyzwaniem jest zaproszenie do udziału osób z absolutnej światowej czołówki (tutaj niestety ciągle głównie decydują bardzo wysokie budżety). Ale staramy się bardzo aktywnie docierać do osób, które reprezentują bardzo wysoki poziom wiedzy, a niekoniecznie oczekują za przyjazd do Polski honorarium liczonego w dziesiątkach czy setkach tysięcy dolarów.

Bardzo dobrze sprawdza się nam formuła Call for Speakers – w tym roku zgłosiło się blisko 150 osób z bardzo różnorodnych obszarów tematycznych. Wiele z tych osób to mocni eksperci zagraniczni i to nas bardzo, bardzo cieszy, bo oznacza, że jesteśmy coraz bardziej widoczni na mapie europejskich eventów technologicznych.

Patrząc po agendzie w tym roku – jakie tematy są popularne?

To aktualne trendy w nowych technologiach wyznaczają tematykę naszych prelekcji. W tegorocznej agendzie znalazły się więc wystąpienia na temat sztucznej inteligencji, a w niej machine learning i deep learning, nie mogło zabraknąć blockchaina (ale z naciskiem na potencjał technologii, a nie sposób na finansową spekulację). Porozmawiamy także o trendach w obszarze medtech, fintech, IoT i automotive. Marketerzy otrzymają sporą dawkę wiedzy z zakresu marketing automation, mediów społecznościowych i content marketingu.

Startupy zaś dowiedzą się w jaki sposób monetyzować i finansować swój biznes, jak zarządzać zespołem czy wdrażać skuteczne rozwiązania marketingowe. Przygotowaliśmy także dedykowane bloki dla executives i inwestorów.

Nadal bardzo mocno wspieracie startupy – czy znacie jakieś historie sukcesu w stylu “poznali się na infoShare i dzięki temu zaczęli współpracę na poziomie globalnym”

Tak, bardzo się cieszę, jak ktoś do mnie wraca z ciekawą historią zapoczątkowaną na infoShare – a jest ich naprawdę sporo 😊. Choćby kilka przykładów wielomilionowych inwestycji z ostatniego roku, które szerzej u nas opisaliśmy: spotkanie Aria Fund i Livespace czy też FindAir a Black Pearls VC.

Jeśli chodzi o samych odwiedzających – robicie jakieś podsumowania albo badania próbując się dowiedzieć co najbardziej się im podoba i co ich przyciąga na infoShare?

Jak najbardziej. To dla nas jasne, że najlepsze wnioski z organizacji infoShare możemy uzyskać od osób, dla których go tworzymy. To oni wyznaczają naturalny kierunek rozwoju konferencji. Po każdym wydarzeniu przeprowadzamy ankietę z uczestnikami. Dowiadujemy się z niej, co było naszą mocną stroną, a nad czym powinniśmy popracować. Gromadzimy oceny i zadajemy otwarte pytania, a następnie analizujemy odpowiedzi szczegółowo. Dla przykładu, podczas ostatniej konferencji najbardziej podobały się atmosfera, mówcy i organizacja.

Jakie podobnej klasy i wielkości wydarzenia w innych miejscach na świecie są dla was przykładem i obserwujecie je?

Staramy się iść swoją drogą, by tworzyć wyjątkowy event. Ze względu na interdyscyplinarność i wspólny mianownik, jakim są nowe technologie, najbliżej jest nam do Web Summit. Dla mnie osobiście inspirującym przykładem imprezy, która produkcyjnie stoi na bardzo wysokim poziomie jest fiński Slush.

Jeśli ktoś wybiera się na infoShare po raz pierwszy co byś polecił, na co powinien zwrócić uwagę i czego nie przegapić? Bo tak naprawdę event trwa od 21 do 24 maja!

Wszystkie wydarzenia w ramach infoShare dostępne są na naszej stronie, choć prace nad agendą będą trwały do samego końca. Każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku mamy łącznie 7 scen: 3 dla osób zainteresowanych stricte technologiami, Marketing Stage, Startup Stage i uwielbianą przez wszystkich Inspire Stage. Zainteresowani nowinkami technologicznymi i głodni programistycznej wiedzy powinni pomyśleć o warsztatach, które zaplanowaliśmy na 21 maja. Przez całą konferencję odbywają się również side eventy, jak rejs Onyxem po Zatoce Gdańskiej i Great Networking Party z koncertem Organka.

Leaders Event, możliwość speed datingu biznesowego i rejs galeonami to punkty w programie, które dedykujemy inwestorom i menadżerom. W ten sposób łączymy możliwość networkingu ze świetną zabawą. Szczególnie cieszymy się z rejsów. Jeśli dopisze pogoda – będzie pięknie.

W tym roku spodziewacie się 6 tysięcy odwiedzających – AmberExpo nie jest powoli za małe dla was?

AmberExpo w Gdańsku jest najlepszym miejscem na organizację infoShare, bo hale wystawowe oraz centrum konferencyjne mogą działać od siebie niezależnie. Mamy więc pełną dowolność w aranżacji tej przestrzeni, co pozwala nam zrobić naprawdę mocno interdyscyplinarną konferencję. Na razie mamy nawet trochę zapasu, dlatego serdecznie zapraszam w maju do Gdańska, na pewno wszyscy się pomieścimy :)

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon