7 sposobów skutecznego pozyskiwania adresów e-mail

Artur Kurasiński
24 sierpnia 2018
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Któż w dzisiejszych czasach nie posiada poczty elektronicznej? No właśnie. Wydawałoby się, że wszechobecność maili przybliża nas do poszczególnych osób i organizacji.

I rzeczywiście od kontaktu z potencjalnym rozmówcą dzieli Cię zaledwie kilka zdań wystukanych na klawiaturze komputera.

Masz już nawet gotową treść oraz tytuł maila, klikasz “Wyślij” i… zapomniałeś adresu e-mail? Okej, dziś opowiem Ci, gdzie go znaleźć bez wydawania pieniędzy.

Google


To chyba pierwsze, co przychodzi na myśl. Wszelkie kombinacje dozwolone. Najlepsze jednak okazują się najprostsze zapytania, takie jak: imię, nazwisko, email czy kontakt, a także tytuł bądź nazwa firmy.

Z jednej strony taka strategia może wydawać Ci się więcej niż oczywista, jednak zauważ, że w porównaniu z innymi zajmuje niezwykle mało czasu.

Skorzystaj z firmowej strony

Pokaźna liczba przedsiębiorstw publikuje na swoich stronach dane kontaktowe niektórych pracowników. Firmowe strony stanowią zatem pokaźny zasób adresów email. Jak się do niego dobrać?

Po wejściu na stronę firmy skieruj swój wzrok ku zakładce “Kontakt” lub “O nas” i rozejrzyj się, czy nie widzisz namiarów na konkretne osoby. Sprawdź również “Aktualności”, gdzie adresy email pojawiają się zazwyczaj w celach PR-owych.

Zaglądaj na strony osobiste oraz blogi

Wielu specjalistów czy menedżerów posiada własne strony personalne, a niektórzy prowadzą także blogi. Po co? Chociażby z myślą o wzmocnieniu osobistej marki.

Dzięki tej metodzie pozyskiwania adresów email masz gwarancję, że dotrzesz do konkretnego człowieka i nie utkniesz na formularzu kontaktowym lub w skrzynce którejś z wielkich korporacji.

Przyłącz się do ZoomInfo

Odbierasz pocztę przez Outlooka? Skorzystaj z prostej wtyczki ZoomInfo. Jeśli tylko wyrazisz zgodę na dostęp do Twoich kontaktów, każdego miesiąca otrzymasz 10 darmowych kontaktów z obszernej bazy danych, w której znajdują się miliony adresów osób oraz firm.

Poszukaj przez wyszukiwarki osób

Jest to wprawdzie podejście coraz mniej popularne, ponieważ z biegiem czasu dostęp do darmowych danych staje się coraz bardziej ograniczony. Dopóki jednak takie narzędzia istnieją i działają za free, możemy je z powodzeniem wykorzystywać.

Zajrzyj na Facebooka oraz inne portale społecznościowe

Social media tymczasem mają się świetnie i tak się akurat składa, że sporo osób umieszcza tam swoje dane kontaktowe. Nie ma więc powodu, dla którego miałbyś nie skorzystać z tej ścieżki.

W zakładce z informacjami, w dziale “O mnie” czy profilowej karcie często widnieje adres e-mail, który zaprasza do kontaktu. Sam zresztą przyznasz, że to prosty i szybki sposób wyśledzenia maila konkretnej osoby.

Twórz kombinacje na podstawie znalezionych adresów email

Zdecydowana większość firm posługuje się ustalonym szablonem adresów email. Zazwyczaj jest to imię, nazwisko, małpa, nazwa firmy oraz końcówka .com, .pl bądź też inna.

Na tej podstawie, znając imię i nazwisko osoby, z którą próbujesz nawiązać kontakt, bez problemu samodzielnie utworzysz jej adres email.

Prawdopodobieństwo trafienia wydaje się dosyć wysokie, o ile w firmie nie pracuje np. druga osoba o takim samym imieniu i nazwisku. Na pewno warto podejmować próby.

Nawet jeśli trafisz do niewłaściwej osoby, zawsze możesz liczyć na to, że ta przekieruje Cię do wyznaczonego przez Ciebie adresata.

Jeśli poszukujesz maila, do dyspozycji masz cały wachlarz możliwości. Pomocą służą wyszukiwarki, social media, a także wiele innych sposobów, w tym także płatnych, z których możesz korzystać, gdy te darmowe zawiodą.

Gdybyś jednak sądził, że istnieje sposób pozyskiwania maili, o którym koniecznie należałoby tutaj wspomnieć, koniecznie powiedz mi o tym w komentarzu.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon