Allegro ponownie zmienia rynek e-commerce w Polsce

Artur Kurasiński
27 sierpnia 2018
Ten artykuł przeczytasz w 4 minut

27 sierpnia 2018 roku wystartowała nowa usługa o nazwie Allegro Smart! Płacąc 49 złotych na rok będzie można skorzystać nawet z 365 darmowych dostaw.

Dzięki sieci ponad 15 tysięcy paczkomatów i punktów odbioru, usługa Allegro Smart! dostępna jest dla klientów 
w całym kraju. Allegro Smart! to kolejny pionierski krok w historii Allegro, który zmienia reguły gry w polskim handlu elektronicznym.

Allegro od 18 lat ułatwia życie klientom, oferując przez internet niemal nieograniczony wybór produktów w doskonałych cenach, co pozwala Polakom zaoszczędzić pieniądze i czas. 
Z Allegro Smart! zakupy online w Polsce staną się jeszcze wygodniejsze i jeszcze tańsze.

„Allegro Smart! to produkt przygotowany z myślą o klientach, którzy oczekują maksymalnej wygody zakupów online oraz niskich kosztów dostaw. Każdy może teraz zamówić w ciągu roku nawet 365 darmowych przesyłek do paczkomatów lub punktów odbioru za jedyne 49 zł. 
Koszt usługi zwraca się już po 6-7 dostawach, podczas gdy klienci dokonują na Allegro przeciętnie znacznie większej liczby zakupów w ciągu roku. Usługę celowo oparliśmy 
o paczkomaty i punkty odbioru, ponieważ są to metody dostawy chętnie wybierane przez naszych klientów, dla których często są one najwygodniejsze. Widzimy istotny wzrost zainteresowania tymi metodami dostawy. Już na starcie na Allegro dostępnych jest 30 milionów ofert oznaczonych ikoną Allegro Smart!”

– mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro.

W ciągu ostatniego roku liczba zakupów realizowanych z dostawą do paczkomatów 
i punktów odbioru wzrosła na Allegro o 40 procent. Natomiast w ciągu ostatnich dwóch lat liczba oferowanych produktów, które można zamówić do punktów odbioru lub paczkomatów wzrosła na Allegro prawie trzykrotnie.

“W Allegro jesteśmy całkowicie skupieni na potrzebach kupujących. Dlatego od lat szybko dostosowujemy się do ich oczekiwań i wykorzystujemy technologię do tworzenia usług, dzięki którym ich życie staje się łatwiejsze. Ogromny wybór ofert i najlepsze ceny sprawiają, że Allegro co miesiąc odwiedza 17 milionów klientów. Allegro Smart! to prawdziwy przełom w polskim 
e-commerce. Dzięki tej usłudze można zapomnieć o kosztach dostawy i skupić się na przyjemności zakupów” – uważa Francois Nuyts, prezes Allegro. “Już dziś klienci kupują na Allegro bardzo często. Liczę, że dzięki Allegro Smart! uda nam się zachęcić ich do jeszcze częstszych zakupów. Nowa usługa nie tylko uczyni ich życie łatwiejszym, ale będzie także impulsem do dalszego rozwoju polskiego e-commerce. To ogromna szansa dla 125 tysięcy polskich przedsiębiorców – głównie małych i średnich firm – sprzedających na Allegro”

– dodaje Francois Nuyts.

Allegro Smart!

Allegro Smart! to nowa usługa zapewniająca darmową dostawę zakupów na Allegro dla nawet 365 przesyłek za jedyne 49 złotych na rok. Dostawy realizowane są do paczkomatów, punktów odbioru lub za pomocą listów poleconych. Dostępna jest także wersja półroczna, kosztująca 
39 zł.

Koszt usługi zwraca się już po 6-7 dostawach. Sprawia to, że Allegro Smart! to obowiązkowy pakiet dla wszystkich świadomych konsumentów, którzy szukają na co dzień wygodnych 
i optymalnych kosztowo rozwiązań.

Dla wielu klientów istotna jest właśnie wygoda korzystania 
z punktów odbioru i paczkomatów, które są zlokalizowane w dogodnych miejscach i które są dostępne o różnych porach.

Allegro Smart! oferuje również bezpłatne zwroty, a także inne dodatkowe korzyści jak specjalne oferty w strefie Smart! Okazje, dostępne tylko dla klientów Allegro Smart! oraz dodatkowe Monety, dzięki którym zakupy na Allegro są jeszcze tańsze.

Allegro Smart! obejmuje zakupy już od 40 złotych od jednego sprzedawcy. Dzięki temu pakiet można wykorzystać do większości zakupów np. odzieży, kosmetyków, zabawek, książek, karmy dla zwierząt, akcesoriów ogrodowych czy samochodowych, nie wspominając o małym AGD czy elektronice. Usługa zawiera 30-dniowy darmowy okres próbny.

Paczki z zakupami z Allegro będą dostarczane do sieci skupiającej ponad 15 tysięcy punktów: paczkomatów InPost, oddziałów Poczty Polskiej, kiosków RUCH, stacji Orlen, lokalnych sklepów Żabka i Freshmarket. Usługa obejmuje także zakupy na Allegro dostarczane listami poleconymi Poczty Polskiej.

Klienci, którzy kupią pakiet Allegro Smart!, mogą już na starcie wybierać spośród 
ok. 30 milionów ofert dostępnych w serwisie, w tym z około 9 mln ofert w kategorii Książki, kultura i rozrywka, 7 milionów w kategorii Elektronika, 4 miliony w Modzie, 2 miliony w kategorii Dziecko i 3 miliony w kategorii Motoryzacja.

Liczba ofert dostępnych w Allegro Smart! będzie wzrastać, kiedy kolejni sprzedawcy z Allegro dodadzą do swoich ofert metody dostawy objęte programem Allegro Smart!

Z offline do online

Według badań firmy Gemius [1] aż 67% Polaków uważa, że do zakupów online zachęciłyby ich niższe koszty dostawy. Allegro Smart! wychodzi naprzeciw tym potrzebom i jest świetnym powodem, aby spróbować e-zakupów.

Dlaczego? Platforma Allegro ma przewagę nad tradycyjnym handlem na wielu płaszczyznach: ogromny wybór w jednym miejscu, najlepsze ceny, bezpieczne metody płatności, program ochrony kupujących, a także wygodne opcje dostawy.

Uruchomienie Allegro Smart! ma znaczenie nie tylko dla konsumentów. To również kolejny impuls wzrostowy dla polskiego e-commerce i w efekcie wsparcie dla rozwoju gospodarczego kraju. Spodziewany wzrost częstotliwości e-zakupów będzie silnym wsparciem dla 
125 tys. polskich firm prowadzących sprzedaż na platformie.

Dzięki Allegro Smart! sprzedawcy mogą udostępniać swoim klientom dostawy do ogromnej sieci 15 tysięcy paczkomatów i punktów odbioru, na dobrych warunkach, które byłyby niedostępne dla większości z nich indywidualnie. 
W efekcie coraz więcej polskich przedsiębiorstw będzie w stanie rozwijać swoją aktywność 
w e-commerce i uczestniczyć w rozwoju cyfrowej gospodarki.

Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie; odnotowuje dwucyfrowy wzrost rok do roku pod względem liczby transakcji.

Najczęściej kupowane są produkty z kategorii dom i ogród, kosmetyki, moda i uroda, elektronika czy książki. Prognozy wskazują, że w 2018 wartość całego rynku może osiągnąć 45 mld złotych[2].

Odwiedzane przez 17 milionów klientów i dysponujące blisko 90 milionami ofert, Allegro jest w doskonałej sytuacji, aby skorzystać z kolejnego silnego wzrostu e-commerce, napędzanego przenoszeniem się zakupów z tradycyjnego handlu do internetu.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon