Jak możesz pomóc Fundacji Aula Polska?

Artur Kurasiński
27 marca 2019
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Dawno, dawno temu…

A dokładnie 12 lat temu narodziła się Aula. Stworzona w czasach, kiedy w Warszawie (w co ciężko dziś uwierzyć) nie było miejsca, gdzie można było się spotykać i rozmawiać o przedsiębiorczości technologicznej (tak wtedy nazywaliśmy tworzenie startupów).

Na początku było bardzo kameralnie. Spotykaliśmy się w grupie kilkunastu osób w biurze Novella i jedząc pizzę zastanawialiśmy się nad tym, jak możemy sobie wzajemnie pomóc. Piękne czasy :) 

Pizza nie przetrwała, natomiast zostały dyskusje po prezentacjach, wymiana doświadczeń, nawiązywanie relacji biznesowych i po prostu przyjaźni. 

Społeczność Auli na chwilę obecną to ponad 6500 osób w samej Warszawie, tysiące godzin spędzonych na wspólnych eventach i dużo emocji towarzyszących gali Aulerów. 

Kilka fajnych firm powstało dzięki Auli, kilka osób nawiązało cenne kontakty z klientami, a tysiące osób dostało możliwość wysłuchania na żywo wspaniałych prelegentów. I to zupełnie za darmo. Nigdy nie pobieraliśmy opłate za wstęp na Aulę czy branie udziału w Aulerach.

Po każdym sezonie Auli zadajemy sobie jednak to samo pytanie – czy będziemy dalej kontynuowali prowadzenia Fundacji i tym samym funkcjonowanie samej Auli. Czy mamy wystarczająco środków na realizację tego celu.

Działamy tak samo jak większość fundacji – utrzymujemy się ze środków, które zdobywamy od naszych sponsorów i partnerów. 

Czasami dosłownie w ostatniej chwili dowiadujemy się, że któraś wspaniała firma może nas wesprzeć i dzięki temu jesteśmy w stanie planować kolejne spotkania i kolejny sezon spotkań. 

Czasami jednak takiego wsparcia nie udaje nam się otrzymać. Wtedy musimy urealniać nasze plany i ciąć koszty. 

Niepewność, stres i przede wszystkim brak możliwości planowania na dłużej niż pół roku powoduje, że zamiast skupiać się na utrzymaniu poziomu merytorycznego spotkań i Aulerów, zastanawiamy się nad organizacją kolejnego spotkania z potencjalnym sponsorem. 

Chcielibyśmy to zmienić. 

Aula jest małą fundacją i nasz roczny budżet to suma około 80 tysięcy złotych netto. W skład tego wchodzi zorganizowanie 9 spotkań Auli oraz konkursu Aulerów (wraz z galą finałową). 

Co w przypadku Auli generuje koszty? Staramy się, aby uczestnicy Auli mogli wysłuchać najlepszych mówców, więc pomimo tego, że nie płacimy im za prelekcję (co też dla nas nie jest w porządku), to pokrywamy koszt dojazdu i noclegu prelegentów. 

Jak może też wiesz, każda Aula jest nagrywana i udostępniania na kanale YouTube. Płacimy za montaż tych materiałów. Ponosimy też koszty reklamy poszczególnych eventów oraz abonamentów wielu narzędzi i usług za pomocą których możemy Aule prowadzić i obsługiwać. 

Stałe koszty miesięczne to ponad 4 tysiące złotych. Jesteśmy bardzo małym zespołem. Merytorycznie każde spotkanie przygotowuje Artur Kurasiński a jego organizacją zajmuje się Maja Szybińska. 

Zapewne kojarzysz Maję – to ona prowadzi spotkania, opiekuje się prelegentami i załatwia “papierkowe” sprawy fundacyjne.

Oprócz tego oczywiście robi tysiące rzeczy związanych z tym, żeby każda Aula odbyła się w zaplanowanym czasie. Maja jest jedynym pracownikiem Fundacji. Jeśli doczytałaś / eś do tego momentu, to chyba już zgadłeś, o czym chcę napisać dalej. 

Żeby Aula mogła istnieć dalej, jesteśmy zmuszeni albo wprowadzić opłaty za wejściówki (myślimy o cenie 15 zł od osoby za jedno spotkanie) albo spróbować modelu crowdfundingowego.  

A my wierzymy w naszą społeczność. Wierzymy w Ciebie.

Jeśli spośród 6500 osób zapisanych na aulowy newsletter tylko 20% wpłaciłoby miesięcznie po 5 złotych to Aula mogłaby dalej funkcjonować bez konieczności wprowadzenia biletów. 

W tym momencie mamy do Ciebie prośbę. Pomóż nam prowadzić dalej Fundację Aula Polska organizującą spotkania Auli.

Prosimy – wejdź na stronę Patronite.pl i zadeklaruj miesięczną wpłatę. Każda złotówka jest dla nas ogromnie ważna i potrzebna. Dziękujemy!

12 lat to cholernie dużo czasu, ale naprawdę chcemy prowadzić Aulę jeszcze drugie tyle :)

Mamy energię, pomysły i siłę – potrzebujemy tylko Twojej pomocy!

Fundacja Aula Polska

Maja Szybińska
Artur Kurasiński

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon