Internet

„Róża, a co chcesz wiedzieć?” to komiks edukacyjny o technologiach dla dzieci

Zbliża się ważna premiera! To propozycja dla całej rodziny:)

Książkę „Róża, a co chcesz wiedzieć?” to komiks edukacyjny o technologiach dla dzieci, który stworzyłem wspólnie z Nikolą Kucharską (ilustratorką) i ekipą z Giganci Programowania (szkoły, która uczy najmłodszych kodowania). Jestem bardzo ciekaw Waszego odbioru.

Komiks ten stworzyłem po wielu obserwacjach jak obecny system edukacji odnosi się do chłopców („zapraszamy na kurs budowy robotów”) oraz dziewczynki („naucz się pięknie szyć”). Uważam, że tego typu podziału tworzą barierą dla dziewczyn i kobiet w świecie w którym znajomość i umiejętności związane ze STEM będą coraz częściej potrzebne.

Razem z Różą, główną bohaterką, Twoje dziecko pozna tajniki internetu, komputera, sztucznej inteligencji i samodzielnie stworzy swoją pierwszą grę komputerową. A to wszystko w komiksowej formie. Co ważniejsze – to nie tylko opowieść obrazkowa ale również prosty zestaw zadań, które wprowadzają dzieci w świat programowania (Scratch).

Warto uczyć dzieci programowania i pokazywać im cyfrowy świat, by poszerzać ich horyzonty, uczyć bezpiecznego korzystania z sieci.

Książkę już teraz możesz zamówić w przedsprzedaży -20% + poczta 0 zł. Premiera już 19 czerwca!

Zapraszamy również na spotkanie z Autorami podczas Warszawskich Targów Książki: https://www.facebook.com/events/328537444458853/

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę