„Róża, a co chcesz wiedzieć?” to komiks edukacyjny o technologiach dla dzieci

Artur Kurasiński
15 maja 2019
Ten artykuł przeczytasz w < 1 minut

Zbliża się ważna premiera! To propozycja dla całej rodziny:)

Książkę „Róża, a co chcesz wiedzieć?” to komiks edukacyjny o technologiach dla dzieci, który stworzyłem wspólnie z Nikolą Kucharską (ilustratorką) i ekipą z Giganci Programowania (szkoły, która uczy najmłodszych kodowania). Jestem bardzo ciekaw Waszego odbioru.

Komiks ten stworzyłem po wielu obserwacjach jak obecny system edukacji odnosi się do chłopców („zapraszamy na kurs budowy robotów”) oraz dziewczynki („naucz się pięknie szyć”). Uważam, że tego typu podziału tworzą barierą dla dziewczyn i kobiet w świecie w którym znajomość i umiejętności związane ze STEM będą coraz częściej potrzebne.

Razem z Różą, główną bohaterką, Twoje dziecko pozna tajniki internetu, komputera, sztucznej inteligencji i samodzielnie stworzy swoją pierwszą grę komputerową. A to wszystko w komiksowej formie. Co ważniejsze – to nie tylko opowieść obrazkowa ale również prosty zestaw zadań, które wprowadzają dzieci w świat programowania (Scratch).

Warto uczyć dzieci programowania i pokazywać im cyfrowy świat, by poszerzać ich horyzonty, uczyć bezpiecznego korzystania z sieci.

Książkę już teraz możesz zamówić w przedsprzedaży -20% + poczta 0 zł. Premiera już 19 czerwca!

Zapraszamy również na spotkanie z Autorami podczas Warszawskich Targów Książki: https://www.facebook.com/events/328537444458853/

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon