Róża, a co chcesz wiedzieć o szachach? – nowa książka już w przedsprzedaży!

Artur Kurasiński
22 stycznia 2022
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że zaczęliśmy przedsprzedaż nowej książki „Róża, a co chcesz wiedzieć o szachach?„! Tym razem jest więcej tekstu niż ilustracji i dzięki książce każde dziecko nauczy jak grać w szachy! Prace nad składem i drukiem jeszcze chwilę potrwają, ale szacujemy, że książka pojawi się u Was za jakieś dwa miesiące (niestety obecnie drukarnie są zawalone zleceniami i nie wyrabiają z drukiem).

Dlaczego zatem przedsprzedaż rusza już teraz? Zapraszamy zatem do zakupu książki już teraz bo pozwoli nam to oszacować wielkość nakładu jaki musimy zlecić drukarni.

A dlaczego szachy? Ponieważ chcemy pokazać jak ta królewska gra wpływa na dzieciaki i jak mogą one na tym skorzystać. W książce znajdą się lekcje nauki podstaw gry w szachy oraz wywiady z ludźmi dla których szachy są ekscytującą zabawą, ale również i niesamowicie rozwinęły logiczne myślenie oraz planowanie.

Szachistek i szachistów na całym świecie jest ponad 600 mln a serial na Netfliksie „Gambit królowej” wywołał globalną modę na uczenie się szachów. Szachy rozwijają umysły i dyscyplinę u dzieci, szczególnie w wieku szkolnym bo osoba, która gra w szachy, uczy się abstrakcyjnego myślenia, zdolności przewidywania czy odpowiedzialności za błędy. Poza tym każda okazja aby odciągnąć dziecko sprzed ekranu laptopa czy komórki jest dobra.

Zapraszamy zatem do zakupu naszej książki w przedsprzedaży!

Autorzy: Artur Kurasiński & Michał Kanarkiewicz

Kto będzie uczył Twoje dziecko gry w szachy?

Michał Kanarkiewicz, który pokochał szachy już w wieku 10 lat i wtedy stały się jego pasją i bardzo pomogły mu w dzieciństwie. W wieku 14 lat zajął VI miejsce: w Mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej. W 2019 roku Michał zorganizował Szachowe Mistrzostwa Gwiazd na PGE Narodowym – pierwszą taką imprezę w Polsce. Michał ma na swoim koncie liczne sukcesy – między innymi zremisował w partii symultanicznej z Anatolijem Karpowem podczas festiwalu szachowego w Ustroniu.

Jak wygląda książka „Róża, a co chcesz wiedzieć o szachach?”

Okładka autorstwa Tomka Minkiewicza z ukrytymi przekazami, które stają się zrozumiałe po zapoznaniu się z tekstem książki! :)

W książce znajdziecie ponad 200 stron tekstu i przepięknych ilustracji wykonanych przez oczywiście Tomka Minkiewicza. Tekst jest napisany językiem przystępnym dla dzieci w wieku od 7 lat w górę. Do książki można wracać wiele razy ponieważ gra w szachy rozwija i daje możliwości odkrywania zupełnie nowych taktyk za każdym razem!

Kto się pojawi w książce?

Tak jak w poprzednich książkach i tym razem do współpracy zaprosiliśmy wiele znakomitych osób – o wpływie szachów na ich życie będą mówić sportowcy, iluzjoniści, tiktokerzy i dziennikarze!

Zapraszamy do zakupu!

WSZYSTKIE CZĘŚCI KSIĄŻEK O RÓŻY DO NABYCIA TYLKO NA EDUKOMIKS.PL!

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon